15.02.2019

Respublika fənn olimpiadalarının birinci - rayon mərhələsinin nəticələri məlum olub

2018-2019-cu tədris ili üçün Respublika fənn olimpiadalarının birinci - rayon mərhələsinin nəticələri məlum olub.

Nəticələrə əsasən, İmişli rayonu ümumi təhsil məktəbləri üzrə birinci mərhələdə iştirak etmiş 379 nəfər şagirddən 83 nəfəri olimpiadaların növbəti mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Belə ki, Azərbaycan dili və ədəbiyyat fənni üzrə 16, riyaziyyat fənni üzrə 15, fizika fənni üzrə 2, kimya fənni üzrə 2, biologiya fənni üzrə 8, tarix fənni üzrə 14 və coğrafiya fənni üzrə 26 şagird uğur əldə edib.

Xatırladaq ki, bütün fənlər və siniflər üzrə 40 faiz və yuxarı (fizika fənni üzrə 10-cu sinif şagirdləri üçün isə 30 faiz və daha yuxarı) nəticə göstərmiş şagirdlər olimpiadaların növbəti mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıblar.

Fənn olimpiadalarının birinci mərhələsində iştirak etmiş şagirdlərin nəticələri təhsil aldıqları məktəblərə göndəriləcək.

 

Azərbaycan dili fənni üzrə

S.s

Soyadı, adı və ata adı

Sinif

Məktəb

Nəticə (%-lə)

1

Hümbətli Məryəm Nazim qızı

11

1 saylı məktəb-liseyi

72

2

Səfərli Günel Ramiz qızı

9

1 saylı məktəb-liseyi

57

3

İsmayılova Firəngiz Sənan qızı

9

1 saylı məktəb-liseyi

56

4

Ləzimzadə Məleykə Arif qızı

10

Buludlu kənd tam orta məktəb

53

5

Əsgərov Elşad Eldəniz oğlu

11

Əlyetməzli kənd tam orta məktəb

51

6

Xanlarlı Dinarə Aydın qızı

9

Buludlu kənd tam orta məktəb

50

7

Nuruşzadə Nəzrin Rafael qızı

9

1 saylı məktəb-liseyi

50

8

Adışova Gülşən Nail qızı

11

Göbəktala kənd tam orta məktəb

50

9

İsmayılzadə Rəvan Səbuhi oğlu

10

Sarıxanlı kənd 1 saylı tam orta məktəb

50

10

Aslanlı Elgün Natiq oğlu

11

Hacırüstəmli kənd tam orta məktəb

50

11

Muradov Subhan Yadigar oğlu

11

Qaraqaşlı kənd tam orta məktəb

50

12

İsmayılzadə Xəyal Rafiq qızı

10

Sarıxanlı kənd 1 saylı tam orta məktəb

47

13

Əsədov Emin Ramil oğlu

10

Hacırüstəmli kənd tam orta məktəb

47

14

Cahangirov Elçin Hafiz Oğlu

10

Ölcələr kənd tam orta məktəbi

46

15

Məmmədova Leyla Rəşad qızı

10

Axıcanlı kənd tam orta məktəb

40

16

Əliyeva Günəş Qəni qızı

11

Qaravəlli kənd tam orta məktəb

40

Riyaziyyat fənni üzrə

1

Ağaşov Turqut Rövşən oğlu

11

1 saylı məktəb-liseyi

90

2

Hüseynli Mirzaur Vüqar oğlu

11

3 saylı tam orta məktəb

70

3

Məmmədov Toğrul Əlimuxtar oğlu

11

Ölcələr kənd tam orta məktəbi

60

4

İbrahimov Aslan Surxay oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

55

5

Hüseynli Məhəmməd Camal oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

51

6

Əlizadə Aqşin Şahin oğlu

11

7 saylı tam orta məktəb

49

7

Qüdrətova Ləman Süleyman qızı

10

Otuziki kənd tam orta məktəbi

46

8

İbayev Kamran Eldəniz oğlu

10

7 saylı tam orta məktəb

46

9

Ələsgərli Xəyal Fəxrəddin oğlu

9

Axıcanlı kənd tam orta məktəb

45

10

Vəlizadə İltizam İkram oğlu

11

Mürsəlli kənd tam orta məktəb

45

11

Əsgərov Təyyar Nəsimi oğlu

10

Qaralar kənd N.Abişov adına tam orta məktəb

42

12

Əhmədov Rüfət Elçin oğlu

10

1 saylı məktəb-liseyi

41

13

Rüstəmli Leyla Yusif qızı

9

8 saylı tam orta məktəb

40

14

Camallı Toğrul Niyaməddin oğlu

9

Ölcələr kənd tam orta məktəbi

40

15

Novruzlu Azadə Azad qızı

11

Məzrəli kənd tam orta məktəb

40

Fizika fənni üzrə

1

Ağayev İlqar Bəxtiyar oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

55

2

Babazadə Aysun Vasif qızı

10

Otuziki kənd tam orta məktəbi

30

Kimya fənni üzrə

1

Zeynalova Səkinə Vahid qızı

11

3 saylı tam orta məktəb

49

2

Babaşova Nigar Vəli qızı

9

Yalavac kənd tam orta məktəb

44

Biologiya fənni üzrə

1

Səlimzadə Tuqay Məbud oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

80

2

Hüseynzadə Nigar Natiq qızı

11

8 saylı tam orta məktəb

65

3

İsmayılzadə Oruc Azər oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

55

4

Əhədli Fərid Ruslan oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

55

5

Zamanli Gülüstan Bağir qızı

11

Qaravəlli kənd tam orta məktəb

55

6

Muradlı Əlfəddin Yadigar oğlu

11

Qaraqaşlı kənd tam orta məktəb

50

7

Əlizadə Aygül Musa qızı

11

Rəsullu kənd tam orta məktəb

45

8

Əzizli Əmrah Faxrəddin oğlu

9

4 saylı tam orta məktəb

41

Tarix fənni üzrə

1

Əlizadə Aynur Musa qızı

11

Sarxanlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

66

2

Xəlilli İnşallah İlyas oğlu

10

4 saylı tam orta məktəb

66

3

Abdullayev Həsən Zeydulla oğlu

10

3 saylı tam orta məktəb

66

4

Həbibli Elməddin Fəxrəddin oğlu

11

4 saylı tam orta məktəb

62

5

Kazimlı Orxan Əli oğlu

10

5 saylı məktəb-liseyi

52

6

Babaşov Əhmədağa Xəqani oğlu

10

5 saylı məktəb-liseyi

52

7

Hüseynli Zivər Əli qızı

9

3 saylı tam orta məktəb

50

8

Kərimli Nigar Elsevər qızı

11

Rəsullu kənd tam orta məktəb

50

9

Qasımzadə Emin Səməndər oğlu

10

8 saylı tam orta məktəb

47

10

Xəlilli Almaz Ilyas qızı

9

4 saylı tam orta məktəb

47

11

Adışova Mələkxanim Bəxtiyar qızı

11

Göbəktala kənd tam orta məktəb

44

12

Həsənli Ağahəsən Rəfqan oğlu

11

Qaralar kənd tam orta məktəb

41

13

Quliyev Qurban Qədim oğlu

10

Boşçallar kənd tam orta məktəb

40

14

Xankişiyev Pərviz Həvəsgül oğlu

11

Sarxanlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

40

Coğrafiya fənni üzrə

1

Qasimzadə Ceyhun Elnur oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

90

2

Həsənli Xan Tapdiq oğlu

10

Xəlfəli kənd tam orta məktəb

80

3

Əliyev Ağamoğlan Fariz oğlu

10

8 saylı tam orta məktəb

72

4

İbrahimli Fuad Əliş oğlu

11

7 saylı tam orta məktəb

70

5

Sərdarzadə Eltun Ismayil oğlu

11

Yalavac kənd tam orta məktəb

70

6

Məmmədli Rəşad Ramiz oğlu

11

4 saylı tam orta məktəb

69

7

Abdullayev Seymur Rafiq oğlu

11

7 saylı tam orta məktəb

68

8

Abiyev Nəsimi Sübhan oğlu

11

1 saylı məktəb-liseyi

66

9

Taliblı Camal Firəddin oğlu

11

1 saylı məktəb-liseyi

65

10

Hüseynli Zaur Teymur oğlu

11

7 saylı tam orta məktəb

65

11

Nəsirli Bilal Cavid oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

63

12

Kərimli Fatimə Vüqar qızı

11

1 saylı məktəb-liseyi

60

13

İsmayılı Pərviz İlqar oğlu

11

1 saylı məktəb-liseyi

60

14

Yaqublu Yusif Yusif oğlu

11

3 saylı tam orta məktəb

60

15

Məmmədli Zərifə Əliyar qızı

11

Nurulu kənd tam orta məktəb

59

16

Əhmədov Israil Akif oğlu

11

Qaradonlu kənd tam orta məktəb

52

17

Əmirli Qalib Fariz oğlu

10

Əliqulular kənd tam orta məktəb

51

18

Quluzadə Nərgiz Camal qızı

11

Boşçallar kənd tam orta məktəb

50

19

Abdullazadə Brliyant Nazim qızı

11

Cavadxanlı kənd tam orta məktəb

48

20

Cəfərli Cavidan Siyab oğlu

10

Ölcələr kənd tam orta məktəbi

48

21

Kasumova Fidan Tahir qızı

11

Cəfərli kənd 2 saylı tam orta məktəb

47

22

Cabbarlı Mirnicat Mirheydər oğlu

10

Ağaməmmədli kənd tam orta məktəb

46

23

Abişov Nərbala Vəkil oğlu

11

Qaralar kənd tam orta məktəb

45

24

Qambayzadə Zöhrab Bəh oğlu

11

Ağamallar kənd tam orta məktəb

42

25

Atakişiyev Elmir Hüseynəli oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

41

26

Ağazadə Cavid Isa oğlu

11

Otuziki kənd tam orta məktəbi

40