22.01.2020

Respublika fənn olimpiadalarının birinci - rayon mərhələsinin nəticələri məlum olub

2019-2020-ci tədris ili üçün Respublika fənn olimpiadalarının birinci - rayon mərhələsinin nəticələri məlum olub.

Nəticələrə əsasən, İmişli rayonu ümumi təhsil məktəbləri üzrə birinci mərhələdə iştirak etmiş 436 nəfər şagirddən 36 nəfəri olimpiadaların növbəti mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Belə ki, Azərbaycan dili və ədəbiyyat fənni üzrə 6, riyaziyyat fənni üzrə 7, fizika fənni üzrə 2, kimya fənni üzrə 5, biologiya fənni üzrə 8, tarix fənni üzrə 7 və coğrafiya fənni üzrə 4 şagird uğur əldə edib.

Xatırladaq ki, bütün fənlər və siniflər üzrə 40 faiz və yuxarı (fizika fənni üzrə 10-cu sinif şagirdləri üçün isə 30 faiz və daha yuxarı) nəticə göstərmiş şagirdlər olimpiadaların növbəti mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıblar.

Fənn olimpiadalarının birinci mərhələsində iştirak etmiş şagirdlərin nəticələri təhsil aldıqları məktəblərə göndəriləcək.

 

Azərbaycan dili fənni üzrə

S.s

Soyadı, adı və ata adı

Sinif

Məktəb

Nəticə (balla)

1

Quluzadə Aysun Sədrəddin qızı

9

Buludlu kənd tam orta məktəb

65

2

Şahbazli Aytəkin Amil qızı

11

1 saylı məktəb-liseyi

50

3

Xanlarlı Dinarə Aydın qızı

10

Buludlu kənd tam orta məktəb

50

4

Cahangirov Elçin Hafiz oğlu

11

Ölcələr kənd tam orta məktəb

65

5

Sultanlı Eltun Yalçın oğlu

10

2 saylı məktəb

58

6

Səfərli Günel Ramiz qızı

10

1 saylı məktəb-liseyi

68

Riyaziyyat fənni üzrə

1

Aslanlı Asəf Asif oğlu

11

1 saylı məktəb-liseyi

62

2

Şükürov Elsevər Hafiz oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

57

3

Əlizadə Fəsad Əli oğlu

9

Qaravəlli kənd tam orta məktəb

65

4

Zaidzadə İmran Vəkil oğlu

9

Qaravəlli kənd tam orta məktəb

50

5

Əlibəyli Mövlan Rövşən oğlu

11

2 saylı məktəb

57

6

Əsgərov Təyyar Nəsimi oğlu

11

Qaralar kənd tam orta məktəb

59

7

Muradlı Vahid İsa oğlu

9

Xəlfəli kənd tam orta məktəb

64

Fizika fənni üzrə

1

Şahbazova Nərgiz Şaiq qızı

9

5 saylı məktəb-liseyi

39

2

Sultanlı Ramin Rasif oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

42

Kimya fənni üzrə

1

Savalanlı Emiliya Savalan qızı

9

7 saylı tam orta məktəb

60

2

Qurbanov İbad Elnur oğlu

11

3 saylı tam orta məktəb

67

3

Məmmədova Mədinə Mübariz qızı

9

5 saylı məktəb-liseyi

54

4

Babaşova Nigar Vəli qızı

10

Yalavac kənd tam orta məktəb

73

5

Hüseynov Tahir Fuad oğlu

10

5 saylı məktəb-liseyi

51

Biologiya fənni üzrə

1

Qaraşlı Əlişad Eldəniz oğlu

10

4 saylı tam orta məktəb

51

2

İbayev Kamran Arzu oğlu

11

Bəhrəmtəpə qəsəbə tam orta məktəb

70

3

Hüseynli Ləman Kərim qızı

11

2 saylı məktəb

53

4

Qasımzadə Şahrun Elnur

11

5 saylı məktəb-liseyi

63

5

Əlizadə Zəhra Elşən qızı

11

5 saylı məktəb-liseyi

61

Tarix fənni üzrə

1

Xəlilzadə Almaz İlyas qızı

10

4 saylı tam orta məktəb

41

2

Qasımzadə Emin Səməndər oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

41

3

Şıxəliyeva Fəxriyyə Fərhad qızı

11

3 saylı tam orta məktəb

47

4

Xəlilli İnşallah İlyas oğlu

11

4 saylı tam orta məktəb

60

5

Kazımlı Orxan Əli oğlu

11

5 saylı məktəb-liseyi

38

6

Əmirli Toğrul Nemət oğlu

11

Şahverdli kənd tam orta məktəb

45

7

Hüseynli Zivər Əli qızı

10

3 saylı tam orta məktəb

47

Coğrafiya fənni üzrə

1

Əliyev Ağamoğlan Fariz oğlu

11

8 saylı tam orta məktəb

59

2

İbayev Kamran Eldəniz oğlu

11

7 saylı tam orta məktəb

60

3

Məmmədli Ramal Mirfazil oğlu

9

5 saylı məktəb-liseyi

40

4

Həsənli Xan Tapdıq oğlu

11

Xəlfəli kənd tam orta məktəb

80